Product Details:
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Brand | Siya Herbal |
| Form | Capsule |
| Type | Ayurvedic |
| Usage | For Overall Health Improvement |
Product Details:
| Form | Drop |
| Usage | Diabetic Care |
| Packaging Size | 30ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Siya Herbal |
| Type | Ayurvedic |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Pack Size | 60 capsules |
| Packaging Type | Bottle |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Pack Size | 60 capsules |
| Packaging Type | Bottle |
Product Details:
| Packaging Size | 100 gm |
| Brand | Siya Herbal |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Bottle |
| Type | Herbal |
| Usage | Ani Diabetic Medicine |
Product Details:
| Packaging Size | 200 gm |
| Brand | Siya Herbal |
| Form | Powder |
| Type | Anti Diabetic Powder |
| Packaging Type | Bottle |
| Best Before | 24 Months |
Product Details:
| Form | Powder |
| Pack Size | 100gm |
| Pack Type | Jar |
| Brand Name | Siya Herbal |
| Usage | Weight Loss |
| Best Before | 24 Months |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Size | 200 ml |
| Brand | siya herbals |
| Packaging Type | Bottle |
| Form | Syrup |
| Usage | To Improve Digestion |
| Type | Herbal |
Additional Information:
Product Details:
| Brand | SBL |
| Pack Size | 15 ml |
| Form | Mother Tincture |
| Indication | Fissures, Painful Piles, Itching, Piles, Bleeding Piles, Constipation, Burning Anus |
| Relief Type | Pain Relief, Bleeding Control, Itching Relief |
| Shelf Life | 24 months |
Product Details:
| Usage/Application | ALL |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | SIYA HERBALS |
| Form | Capsule |
| Dose/Strength | 2 CAPSUL PAR DAY |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Form | Capsules |
| Packaging Type | Bottle |
| Treatment | For Bloody Piles |
| Brand | SIYA HERBALS |
| Prescription | No |
| Shelf Life | 24 Months |
| Direction Of Use | NO |
| mg | 500MG |
| Packaging Size | 60 Capsules/Tablets |
Additional Information:
Product Details:
| Pack Size | 1 L |
| Shelf Life | 12 months |
| Packaging Type | Bottle |
| Dosage | 30 ml |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Size | 200 mL |
| Brand | Siya Herbals |
| Manufacturer | Third Party |
| Shelf Life | 24 Months |
| Form | Syrup |
| Usage | Kidney Care |
Additional Information:
Product Details:
| Form | Capsule |
| Pack Size | 500mg |
| Dosage Form | Herbal |
| Flavour | Herbal |
Product Details:
| Brand | Herbal Proprietary |
| Pack Size | 250gm |
| Medicine System | Herbal |
| Form | Powder |
| Shelf Life | 12 month |
| Flavour | Herbal |
| Packaging Type | Bottle |
Product Details:
| Target Hormone | Female Hormone |
| Gender | Women |
| Pack Size | 60 capsule |
| Form | Capsule |
| Use For | Testosterone Support, Menopause Support, PCOS Support, Hormone Balance |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Pack Size | 60 capsules |
| Composition Type | Herbal |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Use For | Wheezing, Asthma, Bronchitis, Breathlessness |
| Pack Size | 60 capsule |
| Effect Type | Symptom Relief |
| Dosage Form | Herbal Proprietary |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Laxative Type | Bulk Forming |
| Pack Size | 60 capsules |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Packaging Size | 60 capsule |
| Treatment Stage | Early Stage |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Pack Size | 60 capsule |
| Medicine System | Herbal |
Product Details:
| Use | Blood Pressure, Cholesterol Control, Heart Health |
| Form | Capsule |
| Medicine System | Herbal |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Use For | Fracture Heal, Bone Strength, Osteoporosis |
| Pack Size | 60 Capsules |
| Calcium Source | Herbal |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Use For | Asthma |
| Pack Size | 60 capsule |
Product Details:
| Target Use | Anti Ageing |
| Form | Capsule |
| Pack Size | 60 capsule |
| Medicine System | Herbal |
Product Details:
| Product Type | Herbal Mixture |
| Packaging Size | 250 gm |
| Form | Powder |
| Ideal For | Unisex |
| Benefits | Boosts Metabolism, Blood Sugar Control, Improves Insulin |
Product Details:
| Skin Concern | Anti Ageing, Pigmentation, Dry Skin, Acne, Glowing Skin |
| Form | Capsule |
| Pack Size | 60 Capsules |
| Main Ingredient | Aloe Vera, Neem, Glutathione, Combination, Manjistha, Haldi |
| Medicine System | Herbal |
| Suitable For | Women |
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf Life | 18 month |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Pack Size | 60 capsule |
| Medicine System | Herbal |
Product Details:
| Brand | SIYA HERBALS |
| Pack Size | 200 g |
| Addiction Type | Multiple Addiction, Tobacco, Alcohol, Smoking |
Product Details:
| Packaging Size | 100 gm |
| Packaging Type | Pack |
| Form | Powder |
| Treatment | For Bloody Piles |
| Best Before | 24 Months |
| Brand | Siya Herbal |
Product Details:
| Form | Liquid Drop |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 30ml |
| Shelf life | 24 Months |
| Brand | Siya Herbals |
| Also Gives | Third Party Manufacturing |
| Medicine Grade | FOOD GRADE |
Additional Information:
Product Details:
| Form | Capsule |
| Packaging Type | Bottle |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Pack Size | 60 capsule |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Packaging Type | Bottle |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Pack Size | 60 capsule |
Product Details:
| Form | Capsule |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Dosage Form | Herbal |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Medicine System | Herbal |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Dosage Form | Herbal |
| Flavour | Herbal |