Product Details:
| Main Ingredient | Aloe Vera |
| Formulation | Ready To Drink |
| Pack Size | 1 L |
| Usage | Immunity Support, Skin Health, Detox Support, Heart Health, Liver Support, Digestion Support, Diabetes Support |
| Sugar Content | No Added Sugar |
| Flavor | Herbal Mix |
| Diet Preference | Sugar Free, Vegetarian, Vegan, Gluten Free, No Added Sugar |
| Shelf Life | 24 Months |
| Brand | Organic India |
| Packaging Type | Bottle |
Product Details:
| Packaging Size | 1000 ml |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
| Color | Red |
| Primary Ingredient | Herbal Juice |
| Flavour | Mix Fruit |
| Brand | Siya Herbals |
Product Details:
| Packaging Size | 300 ml |
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Is it Organic | Yes |
| Shelf Life | 24 Months |
| Brand | Siya herbal |
| Ingredients | Mix Berry |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Size | 1 Litre |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
| Is it Organic | Yes |
| Shelf Life | 18 month |
| Brand | siya herbals |
| Ingredients | goji berry,acai berry,cran berry |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Size | 1 Litre |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
| Is it Organic | Yes |
| Shelf Life | 18 month |
| Brand | Siya Herbals |
| Ingredients | Acai Berry, Goji Berry |
Additional Information:
Product Details:
| Packaging Size | 1 Litre |
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Is it Organic | Yes |
| Shelf Life | 24 Months |
| Brand | Siya Herbal |
| Ingredients | Mix Berry |
Acidity Care Syrup is a herbal/ayurvedic (or allopathic, depending on your formulation) formulation designed to provide quick and effective relief from acidity, heartburn, gas, and indigestion. It helps neutralize excess stomach acid, soothes irritation in the stomach lining, and promotes healthy digestion.
Product Details:
| Packaging Size | 200 ml |
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Is it Organic | Yes |
| Shelf Life | 24 Months |
| Brand | Siya Herbal |
| Ingredients | Mix Berry |
Refreshing mix berry juice blending sweet and tangy flavors of strawberries, blueberries, raspberries, and blackberries. Packed with antioxidants and natural goodness, perfect for a healthy and delicious drink anytime.
Available In Size 200ml,300ml,500ml,1000ml
Product Details:
| Packaging Size | 500 ml |
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Is it Organic | Yes |
| Shelf Life | 24 Months |
| Brand | Siya Herbal |
| Ingredients | Mix Berry |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Blend Type | Pure Sea Buckthorn |
| Form | Juice Concentrate |
| Pack Size | 1 L |
| Pack Type | HDPE Bottle |
| Sugar Type | No Added Sugar |
| Usage | Wellness |
| Diet Preference | Herbal |
| Shelf Life | 18 Months |
| Certifications | AYUSH, HACCP, ISO, FSSAI |
| Pulp Content | Clarified |
Additional Information:
Product Details:
| Blend Type | Pure Jamun |
| Form | Ready To Drink |
| Pack Size | 1 L |
| Pack Type | Glass Bottle |
| Sugar Type | No Added Sugar |
| Usage | Diabetic Care, Retail, Nutraceutical, HoReCa |
| Diet Preference | Herbal |
| Shelf Life | 12 Months |
| Seeds Content | With Seed Extract |
| Certifications | FSSAI, ISO, AYUSH |
Product Details:
| Variant | Pomegranate Juice |
| Juice Type | 100% Juice |
| Pack Size | 1 L |
| Pack Type | Glass Bottle |
| Sugar Type | No Added Sugar |
| Seeds Variety | Mixed Origin |
| Diet Preference | Vegan, No Preservatives, Natural, Vegetarian |
Product Details:
| Packaging Size | 1 L |
| Packaging Type | Bottle |
| Is It Organic | Yes |
| Pulp | Yes |
| Form | Liquid |
| Juice Type | Herbal |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Size | 1 L |
| Packaging Type | Bottle |
| Is It Organic | Yes |
| Pulp | Yes |
| Brand | Siya Herbal |
| Form | Juice |
Additional Information:
Product Details:
| Amla Form | Juice |
| Formulation | Ready To Drink |
| Pack Size | 1 L |
| Flavor | Herbal |
| Usage | Digestion Support, Hair Health, Immunity Support, Skin Health, Eye Health |
| Shelf Life | 12 Months |
| Packaging Type | Bottle |
Product Details:
| Blend Type | Pure Acai |
| Form | Juice Concentrate |
| Pack Size | 1 L |
| Diet Preference | Herbal |
| Shelf Life | 12 Months |
Product Details:
| Fruit Type | Mixed Fruit |
| Processing Type | Fresh |
| Pack Size | 1 L |
| Usage | Juice Shop |
Product Details:
| Amla Form | Juice |
| Formulation | Ready To Drink |
| Pack Size | 1 L |
| Flavor | Natural |
| Usage | Eye Health, Skin Health, Immunity Support, Digestion Support, Hair Health |
| Shelf Life | 12 Months |
| Packaging Type | Bottle |
Product Details:
| Blend Type | Pure Jamun |
| Form | Health Drink |
| Pack Size | 1 L |
| Diet Preference | Herbal |
| Shelf Life | 12 Months |
Product Details:
| Variant | Cranberry Juice |
| Pack Size | 1 L |
| Pack Type | Glass Bottle |
| Shelf Life | 12 Months |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Size | 1 Litre |
| Primary Ingredient | Sugar |
| Packaging Type | 1000ml bottle |
| Organic | Yes |
| Pulp | Yes |
| Shelf Life | 24 Months |
| Flavour | Acai Fruit |
| Brand | Siya Herbals |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: