Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Size | 200ml |
| Hair Concern | Hairfall |
| Packaging Type | Bottle |
| Ingredient | Herbal |
| Fragrance | Aloevera, Amla |
| Usage/Application | Hair Care |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Packaging Size | 200ml |
| Hair Concern | Hair Fall |
| Hair Type | Dry Hair |
| Shampoo Type | Herbal Shampoo |
| Packaging Type | Bottle |
| Key Ingredient | Amla, Reetha, Aloevera, Shikakai |
| Ideal For | Unisex |
| Shelf Life | 24 Months |
| Third Party Manufacturing | Yes |
| Sulfate Free | Yes |
| Brand | Siya Herbals |
Additional Information:
Product Details:
| Packaging Size | 100ml |
| Hair Type | Any Hair Type |
| Hair Concern | Hair Fall |
| Key Ingredient | Aloe Vera |
| Packaging Type | Bottle |
| Shampoo Type | Aloe Vera Shampoo |
| Shelf Life | 36 Months |
| Third Party Manufacturing | Yes |
| Paraben Free | Yes |
| Sulfate Free | Yes |
| Ideal For | Unisex |