Pain Relief Oil
Our product range includes a wide range of joint pain drops, ortho pain relief oil, ayurvedic joint pain relief oil and greenkure pain relief ayurvedic oil 50ml.
Approx. Price: Rs 55 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Pack Size | 15ml |
| Pack Type | Bottle |
| Brand | Herbal Brand |
| Application Area | Shoulder, Elbow, Wrist, Finger Joints, Ankle, Neck, Knee, Back |
| Usage | Muscle Pain, Joint Pain, Back Pain, Stiffness, Arthritis Pain |
| Shelf Life | 12 Months |
| Prescription | Herbal |
| Gender | Unisex |
Approx. Price: Rs 600 / BottleGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging type | Bottle |
| Packaging size | 60 ml |
| Brand | siya herbals |
| Usage/Application | Joint Pain Relief |
Ortho Oil is a 100% Ayurvedic formulation that treats pains and inflammations of the muscles and joints. It provides relief from body aches, muscle pains, joint pains as well as painful swellings
Additional Information:
- Production Capacity: as per quantity
- Delivery Time: 7 days
- Packaging Details: as per requrment
Ayurvedic Joint Pain Relief Oil
Approx. Price: Rs 65 / BottleGet Latest Price Product Details:
| Packaging Size | 50 ml |
| Brand | Siya Herbal |
| Type | Ayurvedic |
| Form | Oil |
| Usage | Pain Relief |
| Packaging Type | Bottle |
Ayurvedic Joint Pain Relief Oil is a soothing herbal oil that helps reduce joint pain, stiffness, and inflammation. Enriched with natural ingredients, it penetrates deeply to improve blood circulation and promote faster relief, supporting flexibility and comfort in daily movement.
Greenkure Pain Relief Ayurvedic Oil 50ml
Approx. Price: Rs 65 / BottleGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging type | Box |
| Packaging size | 50ml |
| Usage/Application | Joint Pain Relief |
| Shelf Life | 1 Year |
| Form | Oil |
Ayurvedic Pain relief Oil: Contains a special Ayurvedic formula useful in the prevention of joint pains, back ache, arthritis, cervical pain, neck & shoulder pain, myositis, fibrositis, sciatica, muscular sprain and strain.