Product Details:
| Brand | Fair & Lovely |
| Pack Size | 15 g |
| Product Type | Fairness Cream |
| Ideal For | Women |
| Skin Type | All Skin Types |
| Form | Lotion |
| Special Feature | Skin Whitening, Spot Removal, Sun Protection, Skin Lightening, Anti-Blemish, Anti-Tan, Glow & Shine |
| Ingredient Type | Herbal |
Product Details:
| Age Group | All Kids |
| Protein Source | Milk Blend |
| Key Benefit | Picky Eaters, Height Gain, Sports, Bone Health, General Nutrition, Growth, Brain Development, Immunity, Weight Gain, Energy |
| Flavour | Chocolate |
| Sugar Level | With Sugar |
| Pack Size | 500 g |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Canister |
| Protein Per Serve | 50–60 g |
Product Details:
| Nutrient Type | Multivitamin & Mineral |
| Pack Size | 15 ml |
| Flavour | No Flavour |
Product Details:
| Packaging size | 60 capsules |
| Brand | Thyro Care |
| Formulation type | Herbal |
| Dosage form | Capsule |
| Key ingredient | Selenium, Iodine, Ashwagandha, Guggul, Kanchanar, L tyrosine |
| Treatment use | Thyroid support, Energy support, Metabolism support |
| Storage | Store in cool place |
Product Details:
| Composition | Cefuroxime, Ofloxacin, Clavulanic Acid, Cefixime, Levofloxacin, Amoxycillin, Doxycycline, Azithromycin, Cefpodoxime, Linezolid |
| Strength | 500 mg |
| Dosage Form | Capsule |
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Antibiotic Class | Cephalosporin |
Product Details:
| Packaging size | 60 capsules |
| Brand | Thyroid Energy |
| Formulation type | Herbal |
| Dosage form | Capsule |
Product Details:
| Formulation Type | Herbal |
| Key Ingredient | Herbal Blend |
| Pack Size | 60 capsules |
| Usage | Metabolism Boost |
| Dosage Form | Hard Capsule |
| Stimulant Content | With Caffeine |
| Gender | Unisex |
Product Details:
| Product Type | Herbal |
| Usage | Uric Acid Control, Joint Pain Relief, Kidney Support, Gout Management |
| Main Ingredient | Herbal Blend |
| Strength | 500 mg |
| Formulation Type | Capsule |
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Diet Type | Vegetarian |
| Prescription Type | Dietary Supplement |
Product Details:
| Packaging size | 60 capsules |
| Formulation type | Herbal |
| Dosage form | Capsule |
Product Details:
| Product Type | Herbal |