Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Size | 30ml |
| Gender | Men |
| Form | Drops |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Siya Herbal |
| Usage | To Improve Overall Health |
Additional Information:
Product Details:
| Form | Capsule |
| Pack Size | 60 capsules |
| Brand | Herbals |
| Key Ingredients | Gudmar, Vijaysar Bark, Neem, Vijaysar, Triphala, Haldi, Karela, Jamun, Methi, Amla |
| Usage | Blood Sugar Control, Type 2 Diabetes, Diabetic Neuropathy, Insulin Support, Type 1 Diabetes, Pre Diabetes |
| Sugar Free | Yes |
| Shelf Life | 12 months |
| Packaging Type | Bottle |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Size | 50ml |
| Treatment Type | Used to Reduce Energy Intake without Sacrificing Taste |
| Form | Liquid |
| Type | Drops |
| Brand | Siya Herbal |
| Packaging Type | Bottle |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Size | 30 ml |
| Certification | ISO Certificate |
| Usage/Application | Reduces Muscle Cramps by Improving Minerals and Hydration |
| Type | Drops |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Bottle |
Product Details:
| Form | Concentrate |
| Use | Immunity Support, General Wellness, Cold & Cough, Respiratory Care |
| Pack Size | 15 ml |
| Tulsi Type | Mixed Tulsi |
| Usage Type | Oral & Topical |
| Shelf Life | 12 Months |
| Sugar Free | Yes |
| Dropper Type | Built-in Dropper |
Product Details:
| Form | Concentrate |
| Use | Immunity Support, Respiratory Care, General Wellness, Cold & Cough |
| Pack Size | 15 ml |
| Tulsi Type | Mixed Tulsi |
| Usage Type | Oral & Topical |
| Shelf Life | 12 Months |
| Sugar Free | Yes |
| Dropper Type | Built-in Dropper |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Grade Standard | Food Grade |
| Packaging Type | 30ml |
| Usage/Application | Personal |
| Packaging Size | Drop |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
| Brand | Siya Herbals |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Packaging Size | 30 ml |
| Certification | Kosher Certification |
| Pack Size | 30ml |
| Brand | Siya Herbals |
| Pack Type | Drop |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Non-Prescription |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Brand | Siya Herbals |
| Packaging Size | 30 ml |
| Packaging Type | 30ml |
| AGE GROUP | All Group |
| Form | Drop |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Size | 30 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Siya Herbal |
| Certification | GMP |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
| Form | Drops |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Grade Standard | Food Grade |
| Packaging Type | BOTTLE |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
| Packaging Size | 30ML |
| From | Drop |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 30 Ml |
| Product Type | Herbal |
| Brand | Siya Herbals |
| Form | Drop |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Treatment | For Immunity Boosting |
| Packaging Size | 30ml |
| Packaging Type | Drop |
| Form | Liquid |
| Key Ingredients | Noni |
| Shelf Life | 24 Months |
| Brand | Siya Herbals |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Form | Drops |
| Delivery time | 7 Days |
| Grade Standard | Food Grade |
| Pack Size | 30ml |
| Pack Type | Drop |
| Brand Name | Siya Herbals |
| Shelf life | 24 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Non-Prescription |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Packaging Size | 30 ml |
| Certification | Kosher Certification |
| Usage/Application | All Usage |
| Pack Size | 30ml |
| Brand | Siya Herbals |
| Pack Type | Bottle |
| Brand Name | Siya Herbals |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Non-Prescription |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Size | 30 ml |
| Pack Type | Bottle |
| Form | Drop |
| Drug Composition | Sea Buck Thorn |
| Brand Name | Siya Herbals |
| Shelf Life | 24 Months |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Brand | Siya Herbals |
| Form | Drop |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 30ml |
| Color | Brown |
| Is It Organic | Organic |
| Shelf life | 24 Months |
| Grade | Food Grade |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Size | 30ml |
| Form | Liquid |
| Usage/Application | Immunity Booster |
| Packaging Type | Pet Bottles |
| Key Ingredients | Giloy |
| Brand | Siya Herbals |
| Grade | Food Grade |
| Sugar (As Sucrose) | Sugar Free |
| Direction Of Use | Thrice a Day |
| Shelf Life | 24 Months |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Size | 30ML |
| Form | Liquid |
| Usage/Application | Immunity Booster |
| Packaging Type | Pet Bottles |
| Brand | Siya Herbals |
| Key Ingredients | Giloy |
| Grade | Food Grade |
| Sugar (As Sucrose) | Sugar Free |
| Direction Of Use | Twice a Day |
| Shelf Life | 24 Months |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Packaging Size | 30ml |
| Form | Drops |
| Pack Type | Bottle |
| Brand Name | Siya Herbals |
| Shelf life | 24 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Non-Prescription |
| Also gives | Third Party Manufacturing |
Additional Information:
Product Details:
| Nutrient Type | Multivitamin & Mineral |
| Pack Size | 15 ml |
| Age Group | Infant |
| Flavour | No Flavour |
| Sugar Content | Sugar Free |
| Dropper Type | Glass Dropper |
| Preservative | With Preservative |
Product Details:
| Flavor | Ginger |
| Packaging Type | Loose Leaf |
| Packaging Size | 15ml |
Product Details:
| Mineral Type | Multi Mineral |
| Pack Size | 15 ml |
| Formulation Type | Oral Drop |
| Suitable For | Adults, Infants, Children |
| With Vitamins | Yes |
| Flavour | Unflavoured |
| Usage | Sports Nutrition, Therapeutic, Dietary Supplement |
| Sugar Content | Sugar Free |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Usage/Application | Kidney Disease |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
| Form | Liquid |
| Brand | Siya Herbals |
| Shelf life | 24 Months |
| Prescription | No |
| Also Gives | Third Party Manufacturing |
| Packaging Size | 30ml |
| Type | Drops |
Ayurvedic Kidney Care Drops are a blend of traditional herbs formulated to support kidney function, urinary tract health, and overall renal detoxification. These drops gently cleanse the kidneys, promote healthy urination, and help maintain fluid and electrolyte balance in the body — all without harsh chemicals or synthetic diuretics.
Additional Information:
Product Details:
| Extract Strength | 200 mg |
| Pack Size | 15 ml |
| Usage | Anti stress, Immunity support, Liver support, General wellness |
Product Details:
| Form | Capsule |
| Pack Size | 60 capsules |
| Brand | Himalaya |
| Strength | 500 mg |
| Treatment Type | Internal piles, Anal fissure, Constipation, Bleeding piles, Anal itching, External piles |
| Key Ingredients | Haritaki, Kutaj, Rasont, Triphala, Nagkesar, Arshkuthar ras, Neem, Aloe vera, Bibhitaki, Lajjalu |
| Shelf Life | 12 months |
Product Details:
| Pack Size | 60 ml |
| Packaging Size | 30 ml |
| Pack Type | Bottle |
| Form | Drop |
| Brand Name | Siya Herbals |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription/Non Prescription | Non Prescription |
Additional Information:
Product Details:
| Packaging Size | 30 ml |
| Pack Type | Bottle |
| Form | Drop |
| Drug Composition | Dill Seed Extract |
| Brand Name | Siya Herbals |
| Shelf Life | 24 Months |
Additional Information:
Product Details:
| Packaging Size | 30ml |
| Ingredients | Herbal |
| Brand | Siya Herbals |
| Form | Drop |
| Usage | Liver Wellness |
| Packaging Type | Bottle |
Additional Information:
Product Details:
| Pack Size | 250gm |
| Medicine System | Herbal |
| Flavour | Herbal |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Purity | 100% Pure |
| Seed Type | Natural |
| Color | Brown |
| Packaging Size | 30ml |
| Shelf Life | 24 Months |
| Packaging Type | Bottle |
| Ingredient Type | Seed Drop |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Pack Size | 30 ml |
| Packaging Type | 30ml |
| Pack Type | Bottle |
| Form | Drop |
| Packaging Size | DROP |
| Brand Name | Siya Herbals |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription/Non Prescription | Non Prescription |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Pack Size | 30 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 30ml |
| Brand | Siya Herbals |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription/Non-Prescription | Non-Prescription |
| Also gives | Third Party Manufacturing |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 30ml |
| Brand | Siya Herbals |
| Shelf life | 24 Months |
| Prescription | No |
| Also Gives | Third Party Manufacturing |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Usage/Application | All Usage |
| Grade Standard | Food Grade |
| Packaging Type | Drop |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
| Packaging Size | 30ml |
| Product Type | Herbal |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Form Of Medicines | Drop |
| Treatment | For Addiction Control |
| Packaging Size | 30ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf life | 24 Months |
| Brand | Siya Herbals |
| Prescription | No |
| Also Gives | Third Party Manufacturing |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Pack Size | 30 ml |
| Form | Drop |
| Pack Type | Bottle |
| Brand Name | Siya Herbals |
| Drug Composition | Grape Seed Extract |
| Shelf Life | 24 Months |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 30ml |
| Grade Standard | Food Grade |
| Is It ISO Certified | ISO Certified |
| Brand | Siya Herbal |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 30ml |
| Age Group | All Age Group |
| Brand | Siya Herbals |
| Form | Drops |
| Usage | To Care Joints |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Bottle |
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 30ml |
| Is It Organic | Organic |
| Brand | Siya Herbals |
| Shelf Life | 24 Months |
| Product Type | Herbal |
| Grade | Food Grade |
Additional Information: